Ocena wątku:
  • 51 Głosów - 2.88 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin Forum
Autor Wiadomość
Dori Offline
Admin
*******

Liczba postów: 875
Dołączył: 07-11-2007
Reputacja: 3
Post: #1
Regulamin Forum
Zasady ogólne

Forum tato.com.pl jest częścią serwisu tato.com.pl. Celem forum i portalu jest wsparcie rodziców ze szczególnym uwzględnieniem ojców w sytuacji rozpadu związku.

1. Rejestracja i korzystanie z forum są dobrowolne i jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przestrzeganie regulaminu i zasad przedstawionych poniżej.
2. Złamanie ich może spowodować wyciągnięcie konsekwencji włącznie z zablokowaniem dostępu, skasowaniem konta i powiadomieniem odpowiednich władz ( w postaci fizycznej serwer tato.com.pl jest ulokowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i podlega jurysdykcji polskiego sądownictwa ).
3. Administracja nie odpowiada za treść wypowiedzi publikowanych na Forum. Każdy z Użytkowników ponosi wyłączną odpowiedzialność za jego wypowiedzi zamieszczane na Forum

Zasady rejestracji Użytkowników

1. Użytkownicy uzyskują możliwość pełnego korzystania z Forum po rejestracji.
2. Rejestracja wymaga podania prawidłowego adresu e-mail na który zostanie wysłany link aktywujący konto.
3. Użytkownik może używać tzw. Avatarów (grafiki umieszczonej pod nickem Użytkownika). Avatar może pochodzić z zasobów galerii Avatarów Forum, bądź z zewnętrznego serwera. Wielkość avatara nie może przekraczać rozmiaru 110x110 px.
4. Użytkownik może również używać podpisu (sygnatury) pojawiającej się pod każdym jego postem w postaci tekstu lub/i grafiki. Całkowita wysokość sygnatury nie może przekraczać 100px.
5. Zarówno w nazwach Użytkownika "nickach", avatarach i sygnaturach nie może występować treść godząca w prawo, innych Użytkowników i sprzeczne z zasadami obowiązującymi na Forum.
6. Zarejestrowanie się Użytkownika na Forum jest jednoznaczne z akceptacją zasad niniejszego regulaminu.
7. UWAGA!!!
Nieznajomość zasad panujących na forum nie jest żadnym wytłumaczeniem w razie ich złamania, każdy może poświęcić 5 minut na ich przeczytanie.Prawa i obowiązki Użytkowników

1. Na forum obowiązuje język POLSKI a nie POLSKAWY!!(nie dotyczy obcokrajowców)
Ortografia też obowiązuje, dysleksja jest tolerowana, ale dopiero po okazaniu specjalnych papierów, dlatego prosimy sięgnąć po słownik, albo uzbroić się w edytor sprawdzający pisownię. Innej rady nie ma.
Ten punkt dotyczy również wysyłania artykułów, recenzji, news'ów itp.
2. Każdy uczestnik Forum ma takie same, równe prawa do swobodnego wypowiadania się w dowolnych, dostępnych, wybranych przez siebie działach i tematach z zastrzeżeniem postanowień niniejszego regulaminu.
3. Forum nasze zakłada aktywność. Oznacza to, ze "zaprosiliśmy" Cię do współpracy z nami, ale oczekujemy, ze oprócz korzystania z masy informacji - będziesz sam owe informacje tworzył. Jest to jedna z najważniejszych zasad na naszym Forum
4. Użytkownicy mogą oprócz standardowych wiadomości wysyłanych na Forum, wysyłać także prywatne wiadomości, które będą widoczne tylko dla osób, do których zostały wysłane.
5. Absolutnie niedopuszczalne na Forum są:
- teksty i propagowanie zachowań niezgodnych z prawem
- zachowania chamskie, wulgarne, obraźliwe, prześmiewcze i agresywne
- publikowanie bez zgody nadawcy otrzymywanych wiadomości prywatnych
6. Naruszanie powyższych zasad może skutkować przeniesieniem postu do śmietnika, jego edycją, bądź w skrajnych przypadkach usunięciem.
7. Na Forum nie ma możliwości destrukcyjnego usuwania jakichkolwiek wypowiedzi Uczestników. Wypowiedzi uznane za skasowane są automatycznie umieszczane w osobnym Dziale, do którego zawsze mają dostęp Administratorzy. Wypowiedzi te w każdej chwili można odzyskać i ponownie przywrócić na Forum.
8. Uczestnik Forum naruszający zasady Forum otrzymuje stosowne ostrzeżenia. Skrajnym przypadkiem dyscyplinowania Uczestnika jest zbanowanie (zakaz wstępu na Forum)

Władze Forum

1. Władzę na Forum stanowią administratorzy i moderatorzy.
2. Moderatorzy działów wybierani są przez Administrację spośród użytkowników Forum, i przez nią też mogą być funkcji pozbawieni. Administracja może kierować się w tym względzie opiniami całej społeczności Forum.
3. Za porządek w poszczególnych Działach odpowiadają moderatorzy.
4. Wszelkie sugestie, zapytania i uwagi, co do funkcjonowania, moderowania działu należy zgłaszać do moderatora, a w przypadku jego braku do administratora(ów).
5. Strukturą całego Forum zarządzają administratorzy mający również możliwość moderowania każdego z działów.
6. W ramach moderowania administratorzy i moderatorzy mają prawo, zgodnie z niniejszym regulaminem oraz, w braku odpowiednich zapisów według własnego uznania, do dzielenia wątków i przenoszenia niektórych wypowiedzi Szanownych Użytkowników w miejsca tym wypowiedziom przynależne, oraz ich zamykania i usuwania, w szczególności dotyczy to wpisów nie związanych merytorycznie z danym tematem.
8. Nad całością forum czuwa Administracja.
9. Decyzje Redakcji Portalu są ostateczne.
10. Redakcja oraz Administratorzy Forum mają dostęp do adresów IP logujących się Użytkowników i korzystają z tej wiedzy jedynie w celu eliminowania nieuczciwych zachowań na Forum.
11. Redakcja Portalu nie jest wybierana przez nikogo i przez nikogo nie może być usunięta.
12. Redakcja zastrzega sobie prawo by w celu sprawniejszego funkcjonowania forum uzupełniała jego regulamin dodatkowymi postanowieniami.

Dodatkowe reguły forum

1. Używanie czerwonego koloru na forum zarezerwowane jest wyłącznie dla administracji i moderatorów.Hej!! Kopsnij parę złotych dla potrzebujących
[Obrazek: pck.jpg]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-02-2010 23:20 przez rprafal.)
10-12-2007 21:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika


Skocz do:

KontaktForum OjcówWróć do góryWróć do forówWersja bez grafikiRSS