Ocena wątku:
  • 30 Głosów - 3.63 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RODK w Krakowie
Autor Wiadomość
Borys Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 41
Reputacja: 0
RODK w Krakowie
Witajcie

Czeka mnie wizyta w RODK w Krakowie, czy ktoś z Was panowie przerabiał już ten temat w tym mieście? Jeżeli tak to poproszę o opinie.

Z góry dziękuję

Borys
20-12-2009 16:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika
tomaszko333 Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 57
RODK w Krakowie
20-12-2009 22:12
Borys Offline
Użytkownik
*

RODK w Krakowie
Chyba nie powinienem mieć złudzeń co do RODK skoro na mediacjach sądowych, mediatorka wciskała mi, że to dobrze gdy wkoło dzieci jest dużo kochających ich osób tzn.nowy partner ale jakoś kompletnie jej umknęło, że nie będzie obok dzieci kochającego ojca, któremu chce się ograniczyć do minimum kontakty z dziećmi.

A matka wpadła na cudowny sposób i za każdym razem gdy dzieci są u mnie, oskarża mnie o to, że zaniedbuje dzieci co jest kompletną bzdurą. Wymyśla już takie absurdy, że już nie wiem jak reagować, chyba nie będę po prostu Jej odpowiadał na takie bzdury. Ale wyobraźcie sobie co powiedzą Panie na RODK gdy im tak nakłamie.

No nic, dobrze, że mam gdzie o tym napisać i wiem, że wielu z Nas ma jeszcze gorzej a się nie poddaje.

Pozdrawiam

Borys
21-12-2009 19:39
elieli Offline
Zasłużony
**

Liczba postów: 319
Reputacja: -1
RODK w Krakowie
Cytat:Chyba nie powinienem mieć złudzeń co do RODK skoro na mediacjach sądowych, mediatorka wciskała mi, że to dobrze gdy wkoło dzieci jest dużo kochających ich osób tzn.nowy partner ale jakoś kompletnie jej umknęło, że nie będzie obok dzieci kochającego ojca, któremu chce się ograniczyć do minimum kontakty z dziećmi.

A matka wpadła na cudowny sposób i za każdym razem gdy dzieci są u mnie, oskarża mnie o to, że zaniedbuje dzieci co jest kompletną bzdurą. Wymyśla już takie absurdy, że już nie wiem jak reagować, chyba nie będę po prostu Jej odpowiadał na takie bzdury. Ale wyobraźcie sobie co powiedzą Panie na RODK gdy im tak nakłamie.

No nic, dobrze, że mam gdzie o tym napisać i wiem, że wielu z Nas ma jeszcze gorzej a się nie poddaje.

Pozdrawiam

Borys

1. Domyślam się że jej nie ma przy kontaktach, więc skąd wiedza na temat zaniedbań? Trzeba jasno mówić o tym tam gdzie jest to potrzebne, na dodatek dobra byłaby jakaś dokumentacja fotograficzna jakości waszych spotkań.

2. Na głupotę najlepsza jest ignorancja
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-12-2009 10:19 przez elieli.)
22-12-2009 10:17
andre000 Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 6
RE: RODK w Krakowie
Witaj...niedawno przerobiłem ten temat właśnie w ośrodku w Krakowie,i mówiąc szczerze po pierwszym wrażeniu byłem kompletnie załamany....bez wiary,że moje wypowiedzi będą zrozumiałe i nie będzie podejścia stereotypowego,a mianowicie,że każdy ojciec to świnia,a kobieta jako matka-Polka idealna...ku mojemu zdziwieniu wynik "przesłuchania" mnie i mojej córki(7 lat) jaki otrzymałem i który wpłynął do sądu mnie bardzo zaskoczył!!!!Napisano bowiem,że dziecko jest ze mną bardzo emocjonalnie związane,że to właśnie matka doprowadza dziecko do traumy i wykorzystuje jej lojalność,miłość i przywiązanie w sposób negatywny...jestem już dawno po rozwodzie i mimo wcześniej ustalonych kontaktów z córką,matka dziecka systematycznie je utrudniała i robi to do dzisiaj...w związku z tym zmuszony byłem do założenia sprawy w sądzie o ustalenie kontaktów z dzieckiem-stąd to badanie w RODK w Krakowie...zobaczymy jaki będzie finał tego wszystkiego w sadzie,ale głowa do góry-przekonałem się,że tam pracują ludzie dla których dobro dziecka jest najważniejsze.

Witam wszystkich i mam nadzieję,że razem poradzimy sobie z tym bałaganem sądowym i prawnym jak chodzi o Nasze prawa.
15-05-2010 12:22
Artur55 Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 8
Witam ! Ja przerabialem ten temat kilka lat temu w RODK w Krakowie , wtedy bylem jeszcze przed rozwodem . Wtedy wynik byl niby korzystny dla mnie , okolo 6 ciu kartek negatywnie opisywanych jeszcze moja zone , ale w ostatnim zdaniu jak pamietam bylo napisane ze dla dobra dzieci najlepiej by bylo zeby dzieci zostaly w miejscu zamieszkania matki . Pomimo iz matka je wywiozla z rodzimego domu do swojej matki ( a przypomne ze walczylem o opieke nad dziecmi ) to tak w skrocie bo teraz o tym wszystkim mozna by bylo ksiazke napisacLipsrsealed
Ja mam zle wspomnienia z RODK z Krakowa ale teraz moze sie cos zmienilo na lepsze .
Zycze powodzenia
15-05-2010 13:38
andre000 Offline
Użytkownik
*

decyzja należy już tylko do sądu...mam nadzieję,że będzie przede wszystkim obiektywna-na to liczę,ale jak będzie to się przekonam 26-ego czerwca po rozprawie...myślę,że co do opinii o takich ośrodkach to jest tak,że ile osób występuje tyle jest opinii...ważne,aby były prawdziwe...
trzeba wierzyć,że ojciec to też człowiek i też może mieć rację...
Pozdrawiam

Witam wszystkich i mam nadzieję,że razem poradzimy sobie z tym bałaganem sądowym i prawnym jak chodzi o Nasze prawa.
15-05-2010 17:17
Artur55 Offline
Użytkownik
*

Zgadzam sie z Toba , kazda sprawa jest rozna i zapewne jest roznie rozpatrywana . Jezeli chodzi o moja sprawe to z wynikow RODK wyszlo ze sad powinien mi dac nieograniczone spotkania z dziecmi tak jak ja sobie zycze w porozumieniu z matka dzieci , ze wzgledu na silna wiez emocjonalna pomiedzy mna a synem i corka .
Takze w Twojej sprawie powinno nie byc problemu , jeszcze tylko zalezy od sadu . Napisz koniecznie po sprawie jak Ci poszlo .
Powodzenia Huh
15-05-2010 20:00
Borys Offline
Użytkownik
*

Witajcie

Odebrałem wyniki z badań RODK w Krakowie. Właściwie mogę Wam tylko napisać, że brak słów. Takiej manipulacji faktami, pomijania kontekstów wydarzeń, wyrywania zdań z ich kontekstu, poświęcenia 3/4 opinii przedstawieniu ojca w jak najgorszym świetle a wybielanie na każdym kroku matki i pomijanie Jej negatywnych zachowań i postępowania świadczy tylko o jednym, każde badanie będzie przeciwko ojcu. Jestem normalnym facetem, kocham dzieci, nie ma żadnej patologii, to matka odeszła do innego faceta, izoluje mnie miesiącami od dziecka a nie ma tym mowy. Bezsprzeczne fakty są tak przedstawiane tak by nie obciążyć broń Boże nimi matki, właściwie to same panie napisały własną interpretację negatywnych zachowań matki by Ją wybielić. Stek kłamstw i grubo szyta manipulacja, opinia pisana jak pod zamówienie. Zaznaczam, że nie jestem bezkrytyczny i w tym co piszę zachowuje pełen obiektywizm, zresztą podobną opinię na temat tych wyników mają moi znajomy i rodzina. Pozostaje współczuć ojcom, których czeka badanie w Krakowskim RODK. Pozostaje też czekać aż zostanie wprowadzona Nowelizacja Kodeksu Cywilnego mająca gwarantować izolowanym rodzicom zadośćuczynienia w postaci kar na rzecz poszkodowanego rodzica od 1 tysiąca do 100 tysięcy złotych, i miejmy nadzieję, że jak najszybciej w tym kraju zostanie wprowadzona wzorem innych państw Europy opieka naprzemienna.
Makabra, Paniom z RODK doradzam głęboki rachunek sumienia, choć najwidoczniej go nie mają.

Borys
16-05-2010 13:33
Artur55 Offline
Użytkownik
*

Zgadzam sie z Toba Borys . Tam to jest wielka manipulacja , ja jak zobaczylem kilka pan w wieku podeszlym ktore ze mna zaczely rozmawiac z gory znalem juz wyniki , jednakze jak juz pisalem nie bylo nic zlego napisane na moj temat ale nie rozumie jak mozna kogos ocenic po 15 nasto minutowej rozmowie i zdecydowac o jego zyciu. A dla sedziego te wyniki sa swiete , a panie z RODK tak to napisza zeby jakby co nie byla ich wina i kazdy rece umywa . Nic dodac nic ujac ( WITAJCIE W POLSCE )
Hi
16-05-2010 13:55
Borys Offline
Użytkownik
*

Akurat mnie " badały " dwie młode panie. Pozostaje się tylko odwoływać i wnioskować o ustne uzupełnienie opinii na rozprawie, wzywając panie " biegłe " w manipulacji.
16-05-2010 14:46
janl Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 56
Czytam Wasze wypowiedzi na temat RODK i zaskoczyło by mnie pozytywnie gdyby chociaż w niewielkiej części wrażenia z "badań" były optymistyczne.Doskonale rozumiem rozgoryczenie jakie w nas tkwi stykając się z ludźmi siedzącymi po tej drugiej stronie,którzy w ciągu kilkudziesięciu minut mają "zaobserwować" nasze zachowania,reakcje,więzi,relacje...Na tej podstawie ma zostać wydana "opinia" która niejednokrotnie albo zwykle jest dla sądu wiążąca.Myślicie,że to się zmieni?Co do tego jestem pesymistą.
Kiedyś doświadczyłem takich badań psychologicznych,które z badaniami i psychologią miały niewiele wspólnego,no chyba,że "badaczki" dumnie się obnosiły,iż są profesjonalistkami (pożal się Boże,oj pożal się Boże)...
Chciały ustalić moje ramy kontaków z Synkiem i jego "ośrodek życiowy"...
Co wyszło z tego? Tak naprawdę nic...
Dlaczego? My wiemy Synku dlaczego...jesteśmy silni i zwyciężamy.Efekty widać.
Miłość,upór,konsekwencja...Zapamiętajcie to proszę.
16-05-2010 16:31
Borys Offline
Użytkownik
*

Mądre słowa, tylko cierpliwość, nieustępliwość dają efekty, a miłość do dziecka pomaga przezwyciężyć nawet najgorsze podłości Eksi.
16-05-2010 17:05
tasieq Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 239
Częściowo na temat... Nie RODK w Krakowie ale ogólnie.
Ja mam pozytywne wspomnienia, opinia może nie różowa ale obiektywna i w efekcie wyszła nam na dobre. Jesteśmy razem Huh (pozazdrościłam co poniektórym, że tak radośnie skaczą (: ).
Myślę, że w dużej mierze pojęłam na czym polegają (choć mogę się mylić). Nie wiem czy wszędzie jest tak jak na naszych badaniach ale generalnie wspominam miło. Byliśmy badani w Głogowie.

s.katarzyna@wp.pl
16-05-2010 17:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kostas Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 2
Witam.
Właśnie jestem przed takim badaniem w RODK w Sopocie,na temat opinii tych ośrodków oczytałem się już wystarczająco dużo.Krótko mówiąc w 95% opinie zawsze są pozytywne dla matek,a negatywne dla ojców i w konsekwencji dla dzieci.
Nie chcę tu teraz opisywać mojej sytuacji,bo to(jak u wielu)temat rzeka.
Chodzi mi konkretnie o informacje,czy jest możliwość by badania takie zostały przeprowadzone w jakimś innym ośrodku prywatnie(koszty nie grają roli)Obawiam się,iż mimo tego że moja więź emocjonalna z moimi dziećmi jest zdecydowanie większa niż dzieci z matką,to i tak panie wystawią opinie że dzieci powinny pozostać z matką.A w tedy to już będzie "Amen w pacierzu"
Co można zrobić?
17-05-2010 07:24
rr70 Offline
Użytkownik
*

Nie, przerabiałem, ale mało brakowało. Byłem dwa razy w RODK w Lublinie - szkoda słów...
Kraków sam chciałem bo ponoć jest to najlepszy ośrodek w Polsce, bezstronny i uczciwy. Są tam ponoć fachowcy na codzień pracujący na uczelniach i zajmujący się problemami rodzin i dzieci. Współpracują z międzynarodowymi organizacjami praw dziecka.
Jedyny mankament to ponoć czas oczekiwania - od 6 miesięcy do roku....

Pozdrawiam i powodzenia

rr
17-05-2010 07:53
jaracz Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 130
Borys "Odebrałem wyniki z badań RODK w Krakowie."
czy adwokatka twojej dysponentki dziecka to Michalina Zbierzchowska-Ochałek?
18-05-2010 07:06
Borys Offline
Użytkownik
*

(18-05-2010 07:06)jaracz napisał(a):  Borys "Odebrałem wyniki z badań RODK w Krakowie."
czy adwokatka twojej dysponentki dziecka to Michalina Zbierzchowska-Ochałek?

Hej, nie to nie ta osoba.

Pozdrawiam

Borys
18-05-2010 13:25
andre000 Offline
Użytkownik
*

Panowie-ojcowie!
Jak pisałem wcześniej jestem już po "badaniach" i wynik był dla mnie zaskoczeniem-opisywałem to wcześniej.
Moja rada dla Was ojców jest taka-otrzymałem ją parę lat temu jak u mnie zaczęły się schody z dzieckiem-najprostszy sposób,aby udowodnić swoje racje to mieć materialne potwierdzenie tego co się dzieje.Nie jest może to chwalebne,ale za to niesłychanie skuteczne-nagrywałem wszystkie swoje pobyty z dzieckiem,wszystkie rozmowy telefoniczne-nawet te pod kontrolą matki dziecka,fotografowałem nasze spotkania tak jak to się normalnie robi.Przedstawiałem to w sądzie i sąd nakazując "badanie" w RODK je także przedstawił do wydania opinii-z takim materiałem "dowodowym" to żaden pracownik RODK nie będzie dyskutował-z bardzo prostego powodu,jeśli na podstawie przedstawionych sytuacji wydadzą opinię nie obiektywną to spokojnie można się od niej odwołać powołując biegłych już sądowych...niezależnych...a ponadto można jeszcze zahaczyć o prokuraturę-jest coś takiego jak znęcanie się psychiczne art.207par.1 kk,
W tego typu dowodach nie ma mowy o manipulacji-widać związki emocjonalne i to prawdziwe,a nie opowiadane.Mnie to bardzo pomogło przekonać "badaczy",że nawet ojciec ma prawo do szczęścia spędzania czasu z dzieckiem.I dziecko też ma prawo do tego samego-nie tylko z matką.
Jeśli ktoś zarzuci Wam,że musicie mieć zgodę osoby na nagrywanie to też jest nie do końca prawda-możecie zbierać "materiał dowodowy" we własnym zakresie ,aby właśnie przedstawić właściwy i obiektywny stan rzeczy.I do tego nie potrzeba niczyjej zgody.
Pozdrawiam
ps.26-tego czerwca mam ostateczną już-mam nadzieję-rozprawę o kontakty z małoletnią córką.

19-05-2010 12:54
kemot Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 378
(19-05-2010 12:54)andre000 napisał(a):  Moja rada dla Was ojców jest taka-otrzymałem ją parę lat temu jak u mnie zaczęły się schody z dzieckiem-najprostszy sposób,aby udowodnić swoje racje to mieć materialne potwierdzenie tego co się dzieje.Nie jest może to chwalebne,ale za to niesłychanie skuteczne-nagrywałem wszystkie swoje pobyty z dzieckiem,wszystkie rozmowy telefoniczne-nawet te pod kontrolą matki dziecka,fotografowałem nasze spotkania tak jak to się normalnie robi.
Nie sądzisz, że takie postępowanie jest z założenia paranoją ?? Nie masz poczucia ,że jesteś gorszy , niewiarygodny tylko dlatego że jesteś ojcem ?? a nie matką ?. Nie frustruje to Ciebie ?. Abstrahuję od potrzeby kontaktów z dzieckiem, bo to jest oczywista oczywistość .
Ja się źle z tym czuję, gdy muszę na każdym kroku udowadniać, że nie jestem "wielbłądem". Kiedy zamiast beztrosko spędzać czas czy zajmować się wychowaniem córki , muszę pamiętać o rejestrowaniu w taki czy inny sposób.
Kiedy czas muszę poświęcać na zbieranie dokumentów , zdjęć, przepisywać nagrania , tylko dlatego ,że ex rzuca bezpodstawne oskarżenia. Naprawdę znam ciekawsze zajęcia .

Gabi .....Kocham Cię najmocniej na świecie
19-05-2010 15:06
andre000 Offline
Użytkownik
*

gdybyśmy żyli w normalnym kraju to nie dochodziłoby do takich sytuacji,że ojciec musi coś udowadniać...ale żyjemy tu a nie gdzie indziej....wychodzę z założenia,że liczy się efekt końcowy czyli kontakty z córką,które są nie do podważenia!!!a po czymś takim to każdy sąd będzie się musiał zastanowić nad podjęciem właściwej decyzji...uczciwej dla obu stron,a nie dla jednej...tutaj ambicje trzeba schować głęboko bo walczy się o stan rzeczy normalny w tym nie normalnym kraju....mnie osobiście nie przeszkadzało,że musiałem włożyć w to trochę własnego wysiłku-oszczędziłem sobie za to niepotrzebnych stresów i lęków przed przesłuchaniami,badaniami itp.rzeczami....a to chyba najważniejsze....poza tym nie musisz o niczym pamiętać-to samo działa na Twoją korzyść,nie jest to skomplikowane...i co oczywiste nie trwa to wiecznie....

19-05-2010 15:24
kemot Offline
Użytkownik
*

(19-05-2010 15:24)andre000 napisał(a):  gdybyśmy żyli w normalnym kraju to nie dochodziłoby do takich sytuacji,że ojciec musi coś udowadniać...ale żyjemy tu a nie gdzie indziej....wychodzę z założenia,że liczy się efekt końcowy czyli kontakty z córką,które są nie do podważenia!!!a po czymś takim to każdy sąd będzie się musiał zastanowić nad podjęciem właściwej decyzji...uczciwej dla obu stron,a nie dla jednej...
To tylko Ci się tak wydaje Smiley. Mądrość i ścieżki rozumowania naszych sądów są niezbadane Smiley.
Teoretycznie jest możliwe, czego Ci z całego serca nie życzę , że Twoje nagrania zostaną wykorzystane przeciwko Tobie. Będziesz rejestrował dziecko w kąpieli , w dobrej wierze ,a tu........ doniesienie . Całe szczęscie, że takich przypadków jest już mało. Prokuratury i sądy nie dają się już tak łatwo nabierać, ale 3-4 lata temu , to był standard. Mój znajomy przesiedzał 3 miechy , tylko na podstawie doniesienia ex ze spał z córką w jednym łóżku. Sąd go wypuścił , bo okazało się ,że córka miała zapalenie ucha środkowego i bardzo cierpiała.Nie chciała być sama.
życie pisze nieoczekiwane scenariusze, jest też tak fajnie jak słowa sędzi na mojej pierwszej sprawie o utrudnianie kontaktów:
Musi Pan wiedzieć, że nasze prawo jest ułomne i nie ma bicza na takie matki. W KK powinien być paragraf z karą zagrożenia więzieniem dla takiej matki. Natychmiast by ilość podobnych spraw spadła o 80%..
nic dodać nic ując.
p.s.
sorki za gorzkie słowa, ale jestem rozgoryczony wczorajszą sprawą i NIE odbieraj tego osobiście

19-05-2010 15:57
Kostas Offline
Użytkownik
*

Liczba postów: 2
Dzięki
Skorzystam z rady.
19-05-2010 16:31
andre000 Offline
Użytkownik
*

Tak jak napisałeś,że można je wykorzystać przeciwko mojej osobie-teoretycznie masz rację,ale-i to jest sedno zbierania tego typu materiałów-trzeba to robić zgodnie z prawem,mimo wszystko....przerabiałem już też możliwość molestowania itp.rzeczy ale uratowało mnie to,że dysponowałem nagraniami w całości,od początku do końca,aby było śmieszniej matka nie wiedziała o tym i zarzuciła,że są one manipulowane-dała sądom wiele pracy i to obróciło się przeciwko jej osobie!!!sąd miał wgląd w sytuację,że to właśnie matka jest manipulatorką,wymyślała na mnie różne rzeczy-nawet to ,że chciałem porwać córkę!!!!Podawała nawet daty,godziny....nawet świadków...tylko tak jak wszędzie w sądach pracują ludzie-ja trafiłem na taki skład sędziowski,który nawet wielokrotnie zwracał jej uwagę,że odpowiada pod przysięgą i każde kłamstwo jest na jej niekorzyść.Jestem dobrej myśli i mam nadzieję,że jak napiszę po rozprawie to będzie pozytywny post na tym forum.

19-05-2010 17:19
kemot Offline
Użytkownik
*

(19-05-2010 17:19)andre000 napisał(a):  Tak jak napisałeś,że można je wykorzystać przeciwko mojej osobie-teoretycznie masz rację,ale-i to jest sedno zbierania tego typu materiałów-trzeba to robić zgodnie z prawem,mimo wszystko....przerabiałem już też możliwość molestowania itp.rzeczy ale uratowało mnie to,że dysponowałem nagraniami w całości,od początku do końca,aby było śmieszniej matka nie wiedziała o tym i zarzuciła,że są one manipulowane-dała sądom wiele pracy i to obróciło się przeciwko jej osobie!!!sąd miał wgląd w sytuację,że to właśnie matka jest manipulatorką,wymyślała na mnie różne rzeczy-nawet to ,że chciałem porwać córkę!!!!Podawała nawet daty,godziny....nawet świadków...tylko tak jak wszędzie w sądach pracują ludzie-ja trafiłem na taki skład sędziowski,który nawet wielokrotnie zwracał jej uwagę,że odpowiada pod przysięgą i każde kłamstwo jest na jej niekorzyść.Jestem dobrej myśli i mam nadzieję,że jak napiszę po rozprawie to będzie pozytywny post na tym forum.
Napisz , sam jestem ciekaw. A tak na marginesie , wcale się nie pomyliłem !! Smiley . Przerabiałeś i takie zachowanie , miałeś szczęście do kompletnych nagrań.
Inna sytuacja była ze znajomym. Córka się pochwaliła mamie , że spała z tatą w jednym łóżku. A ta wykorzystała, zapominając dodać, że dziecko było chore . Poza tym , kto w chorobie i cierpieniu dziecka myśli o innym kontekście.

19-05-2010 21:28

Skocz do:

KontaktForum OjcówWróć do góryWróć do forówWersja bez grafikiRSS