Forum Ojców
Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - Wersja do druku

+- Forum Ojców (http://www.tato.com.pl/forum)
+-- Dział: DYSKUSJE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Kontakt z dzieckiem (/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! (/showthread.php?tid=4734)

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - Guest - 31-05-2007 17:49

Już raz pisałem o tym ale powtarzam pytanie w nowym wątku bo tu szybciej może mi ktoś odpowie:)

A więc chodzi mi o to jak napisać pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem, szukałem w Internecie ale żadnego wzoru nie znalazłem, czy mogę napisać taki pozew na wzór podania o alimenty tylko o widzenia. A po drugie to dziwne, że wzorów na pozew o alimenty jest pełno a o widzenie żadnego chyba, że ja tak szukam?

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - cywil1 - 31-05-2007 19:22

Pozew czy wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem - przepraszam nie pisz widzeń - bo widzenia są w więzieniu, mnie na to zwrócono uwagę!
Wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem powinien zawierać -
- w jakich dniach, godzinach,
- czy chcesz zabierać dziecko do siebie, gdzie i kiedy, na jak długo,
- musisz wskazać też święta, uroczystości okolicznościowe tj.urodziny dziecka, dzień dziecka, mikołaj, rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego,
- w jakim terminie ferie zimowe, letnie wakacje.
W uzasadnieniu podaj co proponujesz dzieciom a mianowicie rozwijanie zainteresowań dziecka, co dziecko lubi robić z tobą - formy zabawy, edukacji,
Chodzi o zagospodarowanie czasu dziecka aby było zadowolone.
Pamiętaj dokładnie wypisz kontakty z dzieckiem, weź kalendarz, dostosuj do wieku i potrzeb dziecka.

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - Guest - 31-05-2007 20:09

Wielkie dzięki za odpowiedź:)
Wpisałem w wyszukiwarkę WNIOSEK o uregulowanie kontaktów z dzieckiem i jest (przedtem pozew)
Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie czy coś za taką sprawę się płaci jeśli tak to kto pozwany czy powód czy też obie strony:unsure:

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - cywil1 - 31-05-2007 20:24

z reguły powód,bo zakładasz sprawę, ale możesz wnieść o zwolnienie z kosztów, poszukaj też wzoru, koszt nie wiem czy wszędzie jednakowy 30 zł.
strona przegrywająca zwraca ci te koszty.

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - Guest - 31-05-2007 20:52

Czy te oba wnioski mogę zgłosić na tą samą rozprawę w sądzie jednocześnie?
Jestem zielony i że tak powiem ,,początkujący" i chcę wiedzieć jak najwięcej żeby nie zrobić z siebie ofiary.:blush:

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - Motyl - 31-05-2007 21:24

Prosze bardzo jesli ci to pomoże ,najlepiej niech ten wniosek przedytskutują koledzy,może coś dodadzą.

Wzór wniosku o uregulowanie kontaktów z dzieckiem

Suwałki, dnia 22 grudnia 2005 r.

Sąd Rejonowy
III Wydział Rodzinny i Nieletnich
w Suwałkach

Wnioskodawca:
Maciej Borowski
zam. w Suwałkach, ul. Mleczna 11 m. 24

Uczestnik postępowania:
Ewa Miła
zam. w Suwałkach, ul. Lipcowa 43

Wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem
Wnoszę o :
uregulowanie kontaktów wnioskodawcy Macieja Borowskiego z małoletnimi dziećmi: Joanną Borowską i Pawłem Borowskim przez zarządzenie, że kontakty będą się odbywały dwa razy w każdym tygodniu miesiąca, w środy i soboty, w godzinach od 14 do 19, poza mieszkaniem uczestniczki postępowania Ewy Miłej.

Uzasadnienie
Jestem byłym mężem uczestniczki postępowania Ewy Miłej. Rozwód został orzeczony dnia 21 czerwca 2006 roku wyrokiem Sądu Okręgowego w Suwałkach.
Dowód: odpis wyroku Sądu Okręgowego w Suwałkach
Z małżeństwa mamy dwójkę małoletnich dzieci 5-letnia Joannę i 7-letniego Pawła. Mocą wyroku rozwodowego wykonywanie władzy rodzicielskiej zostało powierzone obojgu rodzicom z tym, że miejsce pobytu dzieci zostało wyznaczone przy uczestniczce postępowania Ewie Miłej. Zgodnie z postanowieniem sadu dzieci zamieszkują z matką.
dowód: skrócony odpis aktu urodzenia Joanny Borowskiej
skrócony odpis aktu urodzenia Pawła Borowskiego
Była żona od dnia orzeczenia rozwodu utrudnia mi kontakty z dziećmi. Bardzo często, gdy umówię się na spotkanie z dziećmi, celowo wychodzi z domu zabierając je ze sobą lub też nie
otwiera drzwi, udając, że nikogo nie ma w środku.
Bardzo przeżywam rozłąkę z dziećmi i z rozmów z nimi wiem, iż one tez. Boje się, że obecna
sytuacja wpłynie niekorzystnie na moje relacje z dziećmi. Wobec powyżej wskazanych zachowań uczestniczki postępowania wniosek uważam za w pełni zasadny.

Maciej Borowski

Załączniki:
1. odpis wyroku Sądu Okręgowego w Suwałkach
2. skrócony odpis aktu urodzenia Joanny Borowskiej
3. skrócony odpis aktu urodzenia Pawła Borowskiego
4. odpis wniosku i kserokopie załączników.

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - Guest - 02-06-2007 08:08

Dzięki Motyl za wzór skorzystam z niego.
B) B)

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - Guest - 02-06-2007 08:09

Dzięki Motyl za wzór skorzystam z niego.
B) B)

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - Guest - 22-06-2007 11:03

Motyl napisał:
Cytat:Prosze bardzo jesli ci to pomoże ,najlepiej niech ten wniosek przedytskutują koledzy,może coś dodadzą.

Wzór wniosku o uregulowanie kontaktów z dzieckiem

Suwałki, dnia 22 grudnia 2005 r.

Sąd Rejonowy
III Wydział Rodzinny i Nieletnich
w Suwałkach

Wnioskodawca:
Maciej Borowski
zam. w Suwałkach, ul. Mleczna 11 m. 24

Uczestnik postępowania:
Ewa Miła
zam. w Suwałkach, ul. Lipcowa 43

Wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem
Wnoszę o :
uregulowanie kontaktów wnioskodawcy Macieja Borowskiego z małoletnimi dziećmi: Joanną Borowską i Pawłem Borowskim przez zarządzenie, że kontakty będą się odbywały dwa razy w każdym tygodniu miesiąca, w środy i soboty, w godzinach od 14 do 19, poza mieszkaniem uczestniczki postępowania Ewy Miłej.

Uzasadnienie
Jestem byłym mężem uczestniczki postępowania Ewy Miłej. Rozwód został orzeczony dnia 21 czerwca 2006 roku wyrokiem Sądu Okręgowego w Suwałkach.
Dowód: odpis wyroku Sądu Okręgowego w Suwałkach
Z małżeństwa mamy dwójkę małoletnich dzieci 5-letnia Joannę i 7-letniego Pawła. Mocą wyroku rozwodowego wykonywanie władzy rodzicielskiej zostało powierzone obojgu rodzicom z tym, że miejsce pobytu dzieci zostało wyznaczone przy uczestniczce postępowania Ewie Miłej. Zgodnie z postanowieniem sadu dzieci zamieszkują z matką.
dowód: skrócony odpis aktu urodzenia Joanny Borowskiej
skrócony odpis aktu urodzenia Pawła Borowskiego
Była żona od dnia orzeczenia rozwodu utrudnia mi kontakty z dziećmi. Bardzo często, gdy umówię się na spotkanie z dziećmi, celowo wychodzi z domu zabierając je ze sobą lub też nie
otwiera drzwi, udając, że nikogo nie ma w środku.
Bardzo przeżywam rozłąkę z dziećmi i z rozmów z nimi wiem, iż one tez. Boje się, że obecna
sytuacja wpłynie niekorzystnie na moje relacje z dziećmi. Wobec powyżej wskazanych zachowań uczestniczki postępowania wniosek uważam za w pełni zasadny.

Maciej Borowski

Załączniki:
1. odpis wyroku Sądu Okręgowego w Suwałkach
2. skrócony odpis aktu urodzenia Joanny Borowskiej
3. skrócony odpis aktu urodzenia Pawła Borowskiego
4. odpis wniosku i kserokopie załączników.

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - cywil1 - 22-06-2007 12:09

Dodać tylko - kontakty winny odbywać się bez obecności uczestniczki postępowania. W sądzie możesz ustnie uzasadnić, że obecność matki dziecka w trakcie kontaktów np. psuje atmosferę spotkania.

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - Guest - 22-06-2007 23:49

gdzie jest Ank1 kiedś mnie zgnoiła

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - cywil1 - 23-06-2007 06:20

a ja jest wdzięczny za dobre rady i uwagi Anka1, gdzie jesteś!

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - Guest - 23-06-2007 07:16

chodzi ci o anke sama bym chciała wiedzieć gdzie jest

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - Guest - 23-06-2007 07:19

Zgnoiła mnie ale wyobraś sobie że nie miała racji chociaż lubiłam jej posty i to bardzo szkoda że jej nie ma chciałabym jej coś napisać

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - cywil1 - 25-06-2007 21:14

pewnie, że możesz, ale jedna uwaga - to nie są widzenia z dzieckiem tylko kontakty z dzieckiem, pamiętaj! Dokładnie podaj jak chcesz te kontakty aby przebiegły wylicz terminy i warunki.

Pilne! Pozew o uregulowanie widzeń z dzieckiem!!!! - Guest - 28-06-2007 09:25

miejscowosc, data

Do
Sądu Rejenowego
Wydziału Rodzinnego
w mijescowosc

Wnioskujący: dane swoje
z adresem
Uczestniczka posepowania:
imie i nazwisko matki(osoby zajmujacej sie dzieckiem)
działająca w imieniu małoletniej
imie i nazwisko dziecka
adres

Wniosek
o ustalenie sposobu kontaktowania się dziecka z (wnisokujący) z wnioskiem o zabezpieczenie

W imieniu własnym wnoszę:

1. o ustalenie kontaktowania się wnioskującego (imie nazwisko) z (synem/corka imie nazwisko dziecka) urodzonym/ą w dniu (data ur) w (miejscowosc) w ten sposób, że (imie i nazwisko wnioskującego) będzie miał prawo widywnai dziecka:
-dni w tygodniu wraz z godzinami zabieranie syna/corki pozamiejsce zamieszkania dziecka
-swieta, weekendy zabieranie syna/corki pozamiejsce zamieszkania dziecka
SAM TU OKRESLASZ

Ponadto wnoszę

2. o zabezpiecznie roszczenia na czas trwania procesu przez ustaenie wdzień wnioskującego z (syn/córka imie nazwisko) powtarasz już to z myślnikow z pkt 1 ale bez myslnikow i dodajesz zabieranie syna/corki pozamiejsce zamieszkania dziecka

Uzasadnienie

uzasadniasz i nie zpomnij o dowdzie skróconym aktu urodzenia

//koncowke dopisze dzis czas mnie goni, sorrki