Forum Ojców
Odpowiedż na pozew alimentacyjny? - Wersja do druku

+- Forum Ojców (http://www.tato.com.pl/forum)
+-- Dział: DYSKUSJE (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Alimenty (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Odpowiedż na pozew alimentacyjny? (/showthread.php?tid=4126)

Odpowiedż na pozew alimentacyjny? - zolinka - 20-01-2008 17:39

Witam wszystkich , jestem nową użytkowniczką forum. Może krótko opisze, o co mi chodzi.
Mój mąż dostał pozew o podwyższenie alimentacyjne z 350 na 700 zł. Nieswtety na płacenie takiej kwoty niestety nas nie stać.  Zdaję sobie sprawę, że sąd podwyższy alimenty, ale mam nadzieję że nie az o tyle. Jesteśmy małżeństem 5 lat, mamy córeczkę, nasze dochody są niewielkie. Czy ktoś z Państwa pisał tzw. odpowiedź na pozew alimentacyjny ? I czy orientuje się jak to napisać. Proszę o radę, albo gdzie mogę ewentualnie znależć wzór takiej odpowiedzi. Za wszystkie wskazówki dziękuje
pozdrawiam zolinka

Odpowiedż na pozew alimentacyjny? - Michalis - 20-01-2008 22:22

Wiataj! Co do wzoru pisma dot. odpowiedzi na pozew alimentacyjny jako takiego wzoru na szybko nie znalazłem. Być może gdzieś jest w necie tylko trzebaby dłużej poszukać. Sąd bierze pod uwagę potrzeby dziecka także ma prawo do podwyższenia alimentów jednakże musi przy tym uwzględnić również okoliczności łagodzące. Przede wszystkim zarobki męża, wydatki, np. opłacany czynsz, rachunki itp. Jeśli osiągane dochody nie pozwalają mężowi na płacanie w waszym mniemaniu wygórowanej kwoty trzeba niezwłocznie napisać odpowiedź. Przykład takiej odpowiedzi mogę przesłać Ci na maila. Jesteście w podobnej sytuacji jak moi znajomi ze studiów. Była żona cały czas wnosiła o podwyższanie alimentów. W pewnym momencie obecna żona wniosła również o alimenty mimo, że tworzyli już nowy związek i mieli b.dobre relacje. Przecież nawet w małżeństwie możesz wnieść o alimenty na dziecko. Wtedy sąd(ten sam zresztą) wniosek uwzględnił, więc nie mógł jednocześnie narzucić podwójnych wygórowanych alimetów. Pozdrawiam i życzę wytrwałości

Odpowiedż na pozew alimentacyjny? - robsonjr - 20-01-2008 23:06

;D
przy tym jak partner były zakłada rodzine nowa
sad msui uwzgkednic przede wszystkim finanse na ta rodzine
a potem wylacznie na dziecko z bylego zwiazku
wiec trzeba bcy dobrze przygotowanym z wydatkami,
np. obecna zone musisz utrzymywac i jej potrzeby,
wiec czasem jest to sposob zeby ona zlaozyla sprawe rowniez na siebie alimenty,
po tym jak zlaozy o alimenty na dziecko :HUH:

Odpowiedż na pozew alimentacyjny? - zolinka - 21-01-2008 08:38

Dziękuję bardzo za rady , Michalisie jeżeli Pan mógłby przesłać mi przykładową odpowiedź to byłabym bardzo wdzięczna. Podaję swój adres sk@Lnet.pl.
Pozdrawiam zolinka

Odpowiedż na pozew alimentacyjny? - Michalis - 21-01-2008 19:04

Już wysłałem zolinko. p.s. i nie mów do mnie "panie" bo staro się czuję:) Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Michalis

Odpowiedż na pozew alimentacyjny? - zolinka - 21-01-2008 21:21

Wielkie dzięki, doszło!! :)
Zolinka

Odpowiedż na pozew alimentacyjny? - tomek123 - 25-02-2008 17:52

Witam. Czy mógłby mi ktoś przesłać przykładową odpowiedź na pozew o zwiekszenie alimentów. Jestem w podobnej sytuacji jak Zolinka.
podaje adres kozaktom@vp.pl

Odpowiedż na pozew alimentacyjny? - greg - 25-02-2008 22:37

Słabo zolinka czytasz Forum, bo pomysły na rozwiązanie problemu masz pod nosem.

http://wstroneojca.pl/component/option,com...7/topic,7123.0/

A odpowiedzi na taki wniosek wcale nie musicie składać.
I tak wszystko rozstrzygnie się na sali sądowej i wtedy też na spreawie można składać i wnioski i dowody w sprawie.

Osobiście skorzystałbym bym z tych rad załączonych w przytoczonym watku.
To są najsilniejsze argumenty.